vejo-jegaine-scaled.jpg

Apie „E wind“

Kuriame švaresnį
rytojų

Pažangus vėjo jėgainių parkas „E wind“

Kelmės r. savivaldybės vakarinėje dalyje vystomame vėjo jėgainių parke „E wind“ bus sumontuota iki 40 šiuo metu pasaulyje efektyviausių antžeminių vėjo elektrinių ir tai bus vienas moderniausių parkų Baltijos šalyse. Vienos vėjo jėgainės galia bus nuo 6,2 MW, o bendra keliais etapais vystomo vėjo jėgainių parko galia sieks iki 300 MW. Per metus „E wind“ vėjo jėgainių parke bus pagaminama apie 1 TWh elektros energijos, kas prilygsta maždaug 7 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos kiekio, tad tai bus vienas didžiausių parkų Lietuvoje.

Parko naudą dėl žemesnių elektros energijos kainų pajus ne tik Vakarų Lietuva, bet ir visa šalis. Vėjo jėgainėms pradėjus suktis, bus priartėta prie visų siekiamybės – Lietuvos energetinės nepriklausomybės, kuri tapo dar aktualesnė paaiškėjus informacijai, kad baltarusiška Astravo elektros energija patenka į šalies tinklus.

Maždaug du trečdaliai „E wind“ parko vėjo jėgainių bus sumontuotos Kražių seniūnijos teritorijoje, likusios – Vaiguvos, Kelmės apylinkių ir Ramučių (2 jėgainės) seniūnijose, saugiu atstumu nuo gyvenamųjų namų, regioninių parkų ir saugomų teritorijų.

Pažangus vėjo jėgainių parkas „E wind“ į Kelmės kraštą pritrauks apie 300 mln. eurų investicijų, taip pat užtikrins reikšmingas įplaukas į rajono savivaldybės biudžetą iš nekilnojamojo turto, PVM ir kitų mokesčių, o žemes nuomojantys ir projekte dalyvaujantys ūkininkai bei bendruomenės gaus papildomų tiesioginių pajamų.

„E wind“ vėjo jėgainių parko vystytojai nuo pat projekto pradžios aktyviai bendrauja su vietos gyventojais, jiems teikia visokeriopą paramą ir pagalbą. Parko vystytojai ne vienerius metus remia kasmetinį Kražių festivalį, taip pat bendruomenėms, šalia kurių įsikurs „E wind“ vėjo jėgainių parkas, teikia tiesioginę paramą, yra pasirašomos ilgalaikės finansinės paramos sutartys.