Įvyko didžiausias metų renginys – Kražių festivalis 2022
e-wind

Naujienos

2022-08-29

Įvyko didžiausias metų renginys – Kražių festivalis 2022

Praėjusį savaitgalį jau 18-ą kartą nuskambėjęs Kražių festivalis sulaukė įspūdingo lankytojų būrio. Šventines akimirkas festivalio dalyviams šiemet dovanojo gausus Lietuvos atlikėjų žvaigždynas, o šeštadienio koncertą vainikavo vieno populiariausių dainininkų, Justino Jaručio, pasirodymas. Išpildyti renginio ambicingą programą ketvirtus metus iš eilės padėjo vėjo elektrinių parko „E wind“ vystytoja „E energija“ grupė.

Sutraukia tūkstančius žiūrovų

Pasak Kražių seniūno Rolando Karčiausko, kasmet vykstantis vienas didžiausių renginių Kelmės rajone ir šiemet buvo itin laukiamas.

„Kražių festivalis sutraukia tiek žmonių, kad atrodo, jog vyksta didelis giminių susitikimas – suvažiuoja žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Kražių gyventojai prieš festivalį ruošiasi, tvarkosi sodybas, laukia svečių, nes visi žino, kad tokios šventės nevalia praleisti, juo labiau, kad tuo pačiu metu vyksta tradiciniai Šv. Roko atlaidai“, – sako R. Karčiauskas.

Jam pritaria ir renginį organizuojančio Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė – festivalis įkvepia gyvybės visam kraštui, kasmet čia apsilanko virš kelių tūkstančių dalyvių.

„Stengiamės kiekvienais metais pasiūlyti kuo įvairesnę festivalio programą, kad jis būtų įdomus visai šeimai – organizuojame įvairius užsiėmimus ir pramogas, kad kiekvienas rastų tai, kas jam labiausiai patinka, nepriklausomai nuo amžiaus. Todėl Kražių festivalyje visada būna ir sporto renginių, ir pramogų vaikams, greta populiariosios muzikos pasirūpiname ir klasikinės muzikos pasirodymais“, – vardija L. Mikalajūnaitė.

Dovanojo įspūdžius ir kultūrą

Festivalio rengėjai neslepia – surengti tokį didelį nemokamą renginį būtų sunku be verslo ir privačių rėmėjų paramos.

„Kiekviena parama yra mums reikšminga, nes padeda sukurti įspūdingą renginį, nenusileidžiantį didžiųjų miestų festivaliams, ir padovanoti tikrą šventę Kelmės krašto gyventojams bei svečiams. Prie jos prisideda ne tik Kelmės rajono savivaldybė ir Kražių seniūnija, bet ir verslo pasaulio atstovai, kurie yra neabejingi mūsų kraštui bei jo tradicijoms“, – sako L. Mikalajūnaitė.

Kražių festivalį ketvirtus metus iš eilės finansiškai parėmė ir vėjo elektrinių parko „E wind“ vystytoja „E energija“ grupė, prisidėjusi prie koncertinės programos rėmimo. Vystytojo atstovai lankėsi ir pačiame renginyje, kur susitiko su krašto gyventojais.

„Kelmės rajono vakarinėje dalyje statomas parkas ne tik suteiks reikšmingą impulsą šalies energetinei nepriklausomybei, bet ir į Kelmės kraštą pritrauks apie 300 mln. eurų investicijų, sukurs naujų darbo vietų. Su vietos bendruomenėmis, šalia kurių bus statomos vėjo jėgainės, savo iniciatyva esame sudarę ilgalaikės finansinės paramos sutartis, padedame joms įgyvendinti ir pavienius projektus, tačiau jaučiame savo atsakomybę prisidėti ir prie kultūros puoselėjimo, patirčių ir įspūdžių kūrimo“, – sako „E energija“ grupės generalinis direktorius Gediminas Uloza.

Šiemet Kražių festivalyje vyko Baltijos galiūnų čempionatas, renginio dalyviai galėjo išbandyti jėgas įvairiose Kražių taurės sporto rungtyse, vaikai dūko putų šou. Renginyje taip pat netrūko įkvepiančių akimirkų – jaunimo teatro stovykla „Collegium“ pristatė spektaklį „Ieškau progos“, Kultūros centre buvo galima pasigrožėti dailininko Vytauto Moncevičiaus-Mončiaus tapybos darbais.

Muzikiniais pasirodymais festivalio dalyvius linksmino projekto „X faktorius“ nugalėtoja grupė „Mando“, grupės „Audra“, „Dark light“, „Zygga“, „Tandemas“, „2kvėpavimas“ bei atlikėja Akvilė Staražinskaitė. Klasikinės muzikos gerbėjus pradžiugino „Vilniaus sinfonietta“ ir Vytauto Didžiojo Universiteto kamerinis orchestras, solistai Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavykinas. Kražių festivalio vinimi tapo dainininko Justino Jaručio koncertinė programa.