Nors „E wind“ parko vėjo jėgainės dar nesisuka, bendruomenės jau džiaugiasi gauta parama
e-wind

Naujienos

2021-05-31

Nors „E wind“ parko vėjo jėgainės dar nesisuka, bendruomenės jau džiaugiasi gauta parama

Dar tik planuojamas statyti ir apie 300 mln. eurų investicijų į Kelmės kraštą pritrauksiantis vienas moderniausių vėjo jėgainių parkų šalyje „E wind“ jau dabar neša naudą vietos gyventojams. Ilgalaikes finansinės paramos sutartis pasirašančios Kelmės r. bendruomenės džiaugiasi parko vystytojo jau dabar teikiamomis vienkartinėmis išmokomis ir kita pagalba vietos infrastruktūrai pagerinti bei bendruomenėms kompiuterizuoti.

Paramos sutartys jau pasirašytos su Pakėvio, Vaiguvos ir Butkiškės bendruomenėmis, sutartis dėl ilgalaikės finansinės paramos ruošiasi pasirašyti ir Kražių bei Šaukėnų bendruomenės. Pasak vėjo jėgainių parką vystančios „E energija“ įmonių grupės direktoriaus Gedimino Ulozos, vėjų jėgainių veikla turi būti naudinga ne tik Lietuvai ar regionui, bet ir vietos bendruomenėms.

„Investuodami į atsinaujinančią energetiką šalyje norime užtikrinti, kad ir vietos bendruomenės, kurių teritorijoje bus statomos vėjo jėgainės, gautų reikšmingą paramą savo poreikiams. Ši kasmetinė parama, kurią skirsime Kelmės krašto bendruomenėms visą vėjo jėgainių veikimo laikotarpį nuo statybų pradžios, tai yra apie 30 metų, ne tik prisidės prie gyvenviečių aplinkos tvarkymo, naujų rekreacinių teritorijų kūrimo, bet ir pagerins atskirų bendruomenių gyvenimo ir darbo sąlygas“, – teigia G. Uloza.

Be finansinės paramos bendruomenėms ir nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, kuris į Kelmės sav. biudžetą bus mokamas už kiekvieną vėjo jėgainę, bendrovė savanoriškai papildomai prisideda prie Kelmės r. bendruomenių gerovės. Buvo išgirsti ir įgyvendinti kelių vietos bendruomenių prašymai suteikti vienkartinę finansinę paramą, taip pat padovanoti nešiojamieji kompiuteriai ir kita kompiuterinė technika.

Dideli darbai prasideda nuo mažų svajonių

Ilgalaikę finansinės paramos sutartį pasirašiusios ir virš 200 gyventojų turinčio Pakėvio bendruomenės pirmininkė Rasa Šimalienė svarsto, kaip panaudoti būsimą paramą bendruomenės poreikiams.

„Visų pirma, planuojame sutvarkyti gyvenvietės teritoriją, suremontuoti bendruomenės namus, šalia jų esantį tvenkinėlį pritaikyti patogesnėms maudynėms. Taip pat norime bent kartą per metus pamaloninti savo kaimo senjorus ekskursijomis ir išvykomis. Turime labai daug planų, tiesiog laukiame, kada galėsime juos pradėti įgyvendinti“, – dalinasi R. Šimalienė.

Pašnekovė pabrėžia, kad bendruomenei skiriama parama bus naudinga visai gyvenvietei, nepriklausomai nuo to, ar gyventojai yra bendruomenės nariai – juk sutvarkyta aplinka naudosis visi.

Vėjo jėgainių parko „E wind“ vystytojo parama Pakėvio bendruomenei yra itin reikalinga – vienintelės 33 narius turinčios bendruomenės pajamos yra iš narystės mokesčio, kurio per metus surenkama vos iki 400 eurų. Pradėjus vėjo jėgainių statybą, metinė parama sieks keturženklę sumą, kurią Pakėvio bendruomenė draugiškai dalinsis su Vaiguvos bendruomene.

Kaip parama skirti ir kompiuteriai

Pakėvio bendruomenės pirmininkė itin džiaugiasi ir iš „E wind“ parko vystytojų gautu nauju kompiuteriu bei spausdintuvu – šių įrenginių, be kurių neįsivaizduotume gyvenimo, bendruomenė neturėjo gerą dešimtmetį.

„Kompiuteris reikalingas ataskaitoms ruošti, bendruomenės veiklai vykdyti – tekdavo skolintis, prašyti, kad kas padėtų. Be kompiuterio dabar – kaip be rankų. Nuo šiol viską galėsime susitvarkyti patys“, – teigia pakėviškė.

Jai pritaria ir Vaiguvos bendruomenės pirmininkė Irena Vileikienė, taip pat iš „E wind“ parko vystytojo gavusi naują nešiojamąjį kompiuterį.

„Bendruomenės reikalus tekdavo tvarkyti su asmeniniu kompiuteriu, prireikus ko rimčiau eidavau į seniūniją. Gautas kompiuteris labai pradžiugino bendruomenę – galėsime ir projektus rašyti, ir dokumentus tvarkyti, o jei kokiam žmogui bėda bus, reikės kokios informacijos ar ką padaryti, tai irgi galėsime padėti“, – pasakoja I. Vileikienė.

Ilgalaikę finansinės paramos sutartį pasirašiusi Vaiguvos bendruomenė planuoja būsimą paramą skirti sutvarkyti pačiame kaimelio centre, prieš bažnyčią, esantį skverą ir prie Šarkių tvenkinio įrengti nedidelį paplūdimį.

„Didžioji dauguma mūsų bendruomenės palaiko vėjo jėgainių parko idėją ir labai laukia, kada jos bus pastatytos. Parko vystytojo siūloma parama tikrai yra reikšminga – visos mūsų pajamos iki šiol buvo tik iš projektų, tad vertiname kiekvieną iniciatyvą prisidėti prie bendruomenės poreikių“, – tvirtina Vaiguvos bendruomenės pirmininkė.

Vėjo jėgainių parką „E wind“ vysto ilgametę patirtį vėjo energetikos sektoriuje turinčios įmonės UAB „Vėjas LT“, UAB „Windlit“ ir UAB „9 sparnai“, kurių pagrindinė akcininkė yra „E energija“ įmonių grupė.