Telšių r. meras: vėjo energetika yra reikalinga visos šalies ir gyventojų gerovei
e-wind

Naujienos

2022-11-03

Telšių r. meras: vėjo energetika yra reikalinga visos šalies ir gyventojų gerovei

Spalį Telšių rajone (Tryškių sen.) atidarytas didžiausias vėjo elektrinių parkas Baltijos šalyse žymi reikšmingą etapą Lietuvos energetikos istorijoje. „E energija“ grupės parke pastatytos 13 moderniausių vėjo elektrinių ne tik duos teigiamą impulsą visos šalies energetikai, bet ir Telšių rajonui. To tikimasi ir Kelmės krašte, kur tas pats vystytojas stato vėjo parką „E wind“.

Pasak Telšių rajono mero Kęstučio Gusarovo, dabartiniame geopolitiniame kontekste toks vėjo elektrinių parko atidarymas yra reikšmingas žingsnis.

„Vėjo elektrinių parko vystymo pradžia nebuvo lengva, nes žmonės turėjo nuogąstavimų, abejonių, tačiau investuotojai rado bendrų sąlyčio taškų su bendruomene – buvo kalbamasi, tariamasi, kur jėgaines statyti, ką reikėtų apie jas žinoti ir ką galima pakeisti. Dabar mūsų rajono gyventojai kur kas palankiau vertina vėjo elektrines, ypač šiuo metu, kai matome dideles elektros energijos kainas. Staiga visi tapome pilietiškesni, suprantame, kad vėjo energetika yra reikalinga visos šalies ir gyventojų gerovei“, – komentuoja K. Gusarovas.

Vėjo energetikos plėtra Telšių r. savivaldybėje įvertinta ir apdovanojimu – 2021 m. Lietuvos savivaldybių asociacijos rengiamuose apdovanojimuose „Auksinė krivulė“ savivaldybė pelnė Energetikos ministerijos įsteigtą nominaciją „Pažaboję vėją“.

„Labai džiaugiamės vėjo energetikos plėtra ir tikime, kad tai ne paskutinės vėjo jėgainės mūsų krašte – jau derinami projektai ir kitose seniūnijose“, – sako K. Gusarovas ir vardina, kad Telšių r. savivaldybės pavyzdžiu seka ir kitos Šiaurės Lietuvos savivaldybės – Akmenės, Mažeikių, Plungės.

Pasak K. Gusarovo, vėjo energetikos plėtrai skiriamos investicijos savivaldybėms yra didelė paspirtis, leidžianti pagerinti bendrą rajono padėtį.

Nauda ne tik Tryškiams, bet ir visai Lietuvai

Vėjo energetikos privalumus tiesiogiai pajuto ir Tryškių seniūnija – vėjo elektrinių parką vystanti „E energija“ grupė sutartimi įsipareigojo kasmet Tryškių seniūnijai skirti finansinę paramą.

„Nors vėjo elektrinių parkas tik dabar pradėjo generuoti elektros energiją, jau 3-ius metus gauname finansinę paramą. Tai yra dideli pinigai seniūnijos poreikiams – ir švietimui, ir kultūrai bei infrastruktūrai“, – teigia Tryškių seniūnas Antanas Jokubauskis.

Pasak jo, gautomis lėšomis Tryškiuose jau atlikta nemažai gerų darbų: atnaujintas gatvių apšvietimas, pastatyta tvora kapinėse, įrengti takai ir sutvarkytos viešosios erdvės.

„Negalime apsiriboti vien nauda seniūnijai – tai yra nauda visai Lietuvai, – pabrėžia A. Jokubauskis, teigiamai vertinantis vėjo energetikos plėtrą ir kaip seniūnas, ir kaip pilietis. – Jau seniai to reikėjo. Jei prieš keliolika metų būtų pradėta plėtoti atsinaujinanti energetika, dabar neturėtume tokių elektros energijos kainų. Šiandien tai yra būtinybė“.

Telšių rajone „E energija grupė“ planuoja pastatyti dar mažiausiai 200 MW galios vėjo ir 200 MW galios saulės projektų.

Šiuo metu didžiausio vėjo elektrinių parko Baltijos šalyse vystytoja „E energija“ grupė sėkmingai vysto naują vėjo parką „E wind“ Šaukėnų seniūnijoje, Kelmės r. Dar iki metų pabaigos čia turėtų iškilti pirmos dvi jėgainės, kurios veikdamos maksimalia galia galės patenkinti apie 19 tūkst. namų ūkių elektros energijos poreikius.