Vėjo elektrinių parko vystytojai bendruomenes pradžiugino gardžiomis dovanomis
e-wind

Naujienos

2022-02-07

Vėjo elektrinių parko vystytojai bendruomenes pradžiugino gardžiomis dovanomis

Dalis Kelmės rajono seniūnijų ir kaimų bendruomenių prieš didžiąsias metų šventes sulaukė dovanų iš netradicinio Kalėdų Senelio – vėjo elektrinių parką „E wind“ šiame rajone vystančios bendrovės. Į savo kaimynystę vėjo jėgaines priėmusioms bendruomenėms ir kitiems projekto partneriams, draugams buvo įteikta per pusšimtį dovanų – šventinių gardėsių rinkinių Kalėdų stalui.

„Nuo pat parko vystymo pradžios prieš keletą metų nuolat bendraujame su vietos gyventojais, kurių nuomonė mums labai svarbi. Į vėjo jėgainių statybą žvelgiame ne kaip į formalumą, norime būti laukiami, bendruomeniški ir patikimi kaimynai. Džiaugiamės, kad radome su gyventojais bendrą kalbą ir tą džiaugsmą norime išreikšti šventinėmis dovanomis, kurios yra mūsų padėkos už gražią kaimynystę ir atvirą bendravimą simbolis“, – sako vėjo elektrinių parką „E wind“ Kelmės r. vystančios „E energija“ grupės direktorius Gediminas Uloza.

Padeda reguliariai

Su šventinių dovanų sulaukusiomis Kražių, Butkiškės, Pakėvės, Vaiguvos ir Kalniškių bendruomenėmis, kurių teritorijoje bus statomos vėjo jėgainės, bendrovė yra pasirašiusi ir ilgalaikės finansinės paramos sutartis. Jomis įsipareigojama nuo parko statybų pradžios, kuri planuojama 2023 m., visą jėgainių veikimo laiką, t. y. apie 30 metų, bendruomenėms kasmet teikti finansinę paramą.

Nors ši finansinė parama bendruomenes pasieks tik pradėjus parko statybas, vėjo elektrinių parko vystytojų dėmesio gyventojai jau sulaukė ne kartą. Vieni naudojasi bendruomenės reikmėms padovanota kompiuterine technika, kiti tvarko bendruomenių namus ar aplinką už gautą vienkartinę piniginę paramą. Taip pat ne vienerius metus „E wind“ parko vystytojas remia Kražių festivalį, kitas šventes.

Vaiguvos kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Vileikienė sako, kad vėjo jėgainių vystytojas geranoriškai bendrauja su gyventojais, įsiklauso, įvairiais būdais stengiasi paremti ir padėti. Šią bendruomenę verslininkai metų pabaigoje pradžiugino ne tik gardžiomis dovanomis, bet ir tuo, jog papildomai skyrė vienkartinę paramą kraštiečių šventei organizuoti.

„Vasarą, jei leis pandemija, norime organizuoti kraštiečių susitikimą. Tai tradicinė mūsų šventė, vykusi jau apie 10 kartų. Ją rengiame kas 2–3 metus. Susirenka net iki 100 kraštiečių iš visos Lietuvos – vienais metais net į kultūros namus nelabai tilpom. Programoje – nuo mišių bažnyčioje iki koncertų bei vakaronių, bendraujame ir kultūringai linksminamės iki išnaktų“, – pasakoja I. Vileikienė.

Paramą vertina ir laukia

Paklausta apie bendruomenės pajamas ji sako, kad pagrindinės – nario mokestis iš 45 šiuo metu esančių narių, taip pat bendruomenė dalyvauja įvairiuose projektuose, stengiasi pasinaudoti galimybe paramą gauti per juos.

„Po Naujųjų kaip tik ruošiamės teikti paraišką ir dalyvauti projekte, gal pavyks įgyvendinti didžiausią šiuo metu bendruomenės norą įsirengti paplūdimį. Vandens telkinys yra – tai Šarkių tvenkinys, tačiau norime sutvarkyti dalį pakrantės ir įrengti vietą, kur galėtume saugiai maudytis, nes dabar iki artimiausio paplūdimio turime važiuoti apie 5 km“, – sako I. Vileikienė.

Pašnekovės teigimu, verslo rodomas dėmesys, teikiama pagalba kaimų bendruomenėms labai reikalinga, nes retai kas į bendruomenes kreipia dėmesį. Ir lauknešėliai, ir vienkartinės dovanos bei finansinė parama – viskas praverčia, nes bendruomenė, pasak jos pirmininkės, turi poreikių ir iniciatyvų, jos nariai labai aktyvūs, nori dalyvauti įvairiose veiklose, tačiau galimybes riboja lėšų stygius.

Modernus vėjo jėgainių parkas „E wind“ į Kelmės kraštą pritrauks apie 300 mln. eurų siekiančias investicijas.Parke turėtų veikti apie 40 vėjo jėgainių, kurių bendra galia sieks iki 300 MW. Didžioji dalis vėjo jėgainių įsikurs Kražių seniūnijos teritorijoje, taip pat Vaiguvos ir Kelmės seniūnijose, saugiu atstumu nuo regioninių parkų ir saugomų teritorijų. Tai bus didžiausias ir moderniausias naujos kartos vėjo jėgainių parkas Kelmės rajone.